Jdi na obsah Jdi na menu
 


PIGGY IN THE MIDDLE

19. 5. 2010

PRODUKT

PIGGY IN THE MIDDLE

DRUH

stolní desková hra

KATEGORIE

začátečníci, děti od 5 let

VÝROBCE

Orchard Toys

CENA

335,- Kč (ke dni 16. 5. 2010)

PRODEJCE

Obrazek Angličtina-hry

  

 ObrazekPIGGY IN THE MIDDLE (Prasátko uprostřed) je desková hra určená pro 2 až 4 hráče od 5 let.

 

Hra obsahuje – hrací desku, pokladničkuObrazek prasátka, 4 karty prasátka, 32 kulatých hracích kartiček, plastové hrací peníze (1£, 50p, 20p, 10p), 4 figurky, losovací zařízení se šipkou, 1 hrací kostku, pravidla hry v angličtině.

 

ObrazekPři samotné hře se žáci seznamují s anglickou měnou (libra, pence, 1£ = 100p), rozlišují pojmy SAVE (šetři) a SPEND (utrácej), procvičí si čtení s porozuměním (čtou jednotlivé kartičky s pokyny, zda peníze šetří, nebo utrácejí a za co).

 

 • Před samotnou hrou se složí hrací deska z jednotlivých dílků.
 • Pokladnička prasátka s 50p uvnitř se umístí doprostřed hrací plochy.
 • 32 kulatých hracích kartiček se položí textem dolů Obrazekna hrací desku. Obsahují 3 typy karet (SAVE = šetři, SPEND = utrácej, PRASÁTKO = hráč bere celý obsah prasátka).
 • Každý hráč si vybere svou kartu prasátka a hrací figurku příslušné barvy.
 • ObrazekHráči si určí svého bankéře, který přidělí všem hráčům počáteční vklad dle počtu hráčů (1£, 1£, 50p – když hrají dva hráči).  Tyto peníze si hráči umístí na svou hrací kartu prasátka (je tam nakresleno 5 x 1£).

 

První hráč hodí kostkou a postupuje na hrací desce o příslušný počet polí.Obrazek Zastaví-li se na políčku se žlutým otazníkem, otočí z hromádky jednu z 32 kulatých hracích kartiček. Dozví se tedy, zda peníze šetří či utrácí a přečte si příslušný text, např. SAVE: It’s your birthday. Následně si vylosuje (losovací zařízení se šipkou) částku, kterou šetří/utrácí. V případě možnosti SAVE – bankéř vyplatí hráči příslušnou částku. Ten si ji přiloží na svou hrací kartu prasátka. SPEND znamená, že hráč vloží příslušný obnos do pokladničky prasátka. Další možností je, že hráč bere celý obsah pokladničky (symbol červeného prasátka na kartě). Zastaví-li se hráč na políčku s prasátkem jiné než své barvy, musí dát do pokladničky 50p. V případě, že hráč stojí na políčku MISS A GO, jedno kolo nehraje.Obrazek

Hra končí, když hráč má na své hrací kartě prasátka naspořeno 5£ a stojí na políčku FINISH.
 
Závěrem:
 • Hru bych doporučila pro děti 1. stupně ZŠ nebo do různých jazykových škol a kroužků. Nicméně horní věková hranice není omezená. Záleží jen na naší ochotě hrát si.
 • Hra je vyrobena z kvalitních materiálů.Obrazek
 • Hra vede ke kooperaci dětí (rozdělení rolí, vzájemné naslouchání, vzájemná pomoc např. s překladem textů) a rozvíjí jazykové dovednosti (především čtení s porozuměním).
 • Hra seznamuje děti s měnou (libra, pence, 1£ = 100p).
 • Při hře je legrace a nevyhýbají se jí ani děti, které mají s angličtinou potíže. Vždy se totiž najde někdo, kdo jim ochotně pomůže a šanci na vítězství mají všichni stejnou. Při opakování hry se pak jejich porozumění textu na kartách stále zlepšuje.
 • Hru jsem vyzkoušela se žáky 5. ročníku ZŠ.
 Víte, že: PIGGY IN THE MIDDLE je také idiom? ("someone who is between two people or groups who are arguing but who does not want to agree with either of them.")