Jdi na obsah Jdi na menu
 


MEMOkarty

23. 12. 2006

Language People

 

 

 FObrazekirma Language People se zabývá vydavatelskou vzdělávací činností již několik let. Naše současné i připravované produkty či aktivity mají vždy jediný cíl, zpříjemnit všem motivovaným studentům studium cizích jazyků. Chceme pomoci učitelům i studentům přiblížit se (skrze naše jazykové pomůcky) efektivní „škole hrou“!

Nezaměřujeme se na určitý typ či úroveň studenta, zajímají nás jak malé děti tak padesátiletí věční začátečníci. Nechceme se zabývat jedním produktem, ale kombinací efektivních nástrojů, metod a způsobů práce, které umožní efektivní „školu hrou“, protože pouze ta jediná je školou s trvalými pozitivními následky!

 

Samozřejmě jiné máme aktivity a produkty pro předškolní děti, jiné pro věčné začátečníky. Pro učitele na základních a středních školách máme metodické listy doporučující řadu aktivit a her s využitím MEMOkaret®, které pomohou zaplnit celý školní rok. Pro věčné začátečníky máme sady MEMOkarty® s nepravidelnými tvary v angličtině a němčině.

 

Language People je i čtvrtý rok po svém vzniku mladou firmou, která spolupracuje s nadšenci a profesionály v oboru zároveň. Protože jsme před několika lety, během našich zahraničních pobytů, zjistili, že velice efektivní metodou studia nových slovíček je mít slovíčka stále na očích a u sebe, rozhodli jsme se studium ulehčit sobě i Vám a odstartovali projekt "MEMOkarty® - z kartičky do hlavičky".  Časem jsme se rozhodli, že nezůstaneme pouze u kartiček, ale budeme se snažit rozvíjet vše co se zábavnou formou výuky souvisí!

 

 Produkty z řady MEMOkarty® jsou jednoduchou a účinnou, navíc časem prověřenou, pomůckou pro studium zahraniční slovní zásoby. V každé jazykové verzi se jedná o sadu dvojjazyčných a trojjazyčných kartiček, které obsahují i nepravidelné stupňování či časování a příklady použití. Tímto se snažíme pomoci studujícím, aby se nestalo, že se naučí slovíčko, aniž by pochopili jeho skutečný význam a způsob používání. Navíc koncept kartiček umožňuje člověku mít stále při sobě slovíčka, která zrovna studuje, tzn. že jim může věnovat volné chvilky během dne, tzv. ztrátové časy (tramvaj, autobus, čekání u lékaře).

 

 V jedné sadě „MEMOkarty® Angličtina 1. – základní slovní zásoba“ je více než 1500 anglických frází a slovních spojení. V německé verzi je to obdobné. To je v podstatě polovina slovíček, které potřebujete k bezproblémové běžné denní komunikaci v cizím jazyce. Navíc v každé sadě (krabici) najdou zájemci návod na efektivní studium, jazykový index všech výrazů v sadě a návody na různé zábavné hry s kartičkami.

 

 Z vlastních zkušeností i z ohlasů můžeme říci, že je možné zvládnout obsah jedné sady během 5-6 měsíců průměrně usilovného studia.