Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet Ostrava

11. 6. 2014

11. června 2014 jsme navštívili naše krajské město - Ostravu. Pro některé už samotná jízda Elefantem byla zážitkem. Po visuté pěší lávce jsme došli do Nové Karolíny, kde jsme si dali lehké občerstvení a zavítali do dvou stánků se suvenýry.

p_20140611_111421.jpg

V miniuni byl pro děti připraven program na bázi hry Scrabble. Soutěžily proti sobě třídy 3.B a 3.C. Potěšilo nás, že jsme s velkým náskokem vyhráli. Nicméně o výhru jsme se spravedlivě rozdělili :-)). Na trať vybíhaly trojice soutěžících s mapou, ve které bylo znázorněno místo, kde leží písmena, ze kterých děti následně budou skládat slova. Hra byla napínavá až do samotného konce. Pracovník Miniuni naše děti velmi chválil za chování a taktéž oceňoval, jaká těžká slova děti dokáží utvořit.  

 

Děti si vyzkoušely:

  • práci v týmu
  • orientaci podle mapy v terénu
  • skládání slov z písmen

 

Další procházka vedla hradní lávkou kolem řeky až k Slezskoostravskému hradu, kde jsme byli zcela sami. Děti opět hledaly na hradě symboly, které zaznamenávaly do hrací karty. Prošli jsme si celý hrad, včetně čertí školy, akvárií s rybičkami, Bílé paní, mučírny, hradní věže apod. Někteří stačili přeběhnout i celé nádvoří :-)).

Cestou zpět jsme si trošku ochladili nohy v řece, což děti přivítaly s nadšením. Před třetí hodinou jsme dorazili unavení, ale zcela v pořádku ke škole.

Dětem taktéž vyslovuji veeeeeeeeeelkou pochvalu, protože se po  celou dobu byly opravdu ukázněné.

p_20140611_102427.jpg

 

 Fotogalerie z výletu zde.

 Pozn.: fotky staveb v miniuni mám ze svého "cvičného výletu" ze soboty 7.června, zbytek je dnešní :-))