Jdi na obsah Jdi na menu
 


ÚNOR - čtení

24. 2. 2012

 

Ve čtvrtek 2. února před jarními prázdninami se sešly děti I.C a jejich rodiče na Slavnosti čtení. Akce se uskutečnila ve stylovém prostředí - v literární kavárně a čítárně Noiva. Každé z dětí si připravilo povídání o jedné knížce, kterou již přečetlo a připojilo i krátkou ukázku čtení. Na prvňáčky to byly vskutku nevídané výkony, které byly po zásluze odměněny potleskem rodičů a slavnostním písmenkovým dortem. 

Rodiče mohli porovnat úroveň čtení svého dítěte s ostatními. Byli také seznámeni s akcemi, které v rámci třídy pořádáme v oblasti čtenářské gramotnosti. Jedná se např. o pravidelné návštěvy knihovny, půjčování knih z knihovny na "třídní průkazku", pasování prváčků na čtenáře knihovny, pracovní listy zaměřené na čtení s porozuměním či vyhledávací čtení, referáty dětí apod.

Na naší třídní slavnosti jsme si také dočetli naší společnou četbu od Zuzany Pospíšilové Kouzelná třída. Jedná se o čtení pro prvňáčky ze školního prostředí s paní učitelkou - vílou.

Děti na závěr akce poseděly s rodiči, popovídaly si s kamarády a se slibem, že o prázdninách budou hodně číst jsme se rozloučili. 

 

p1010799.jpg

Dne 22. února nás čekala další slavnostní akce - Pasování prvňáčků na čtenáře knihovny. 

  • Děti nejdříve soutěžily u klauna a plnily různorodé úkoly, např. bludiště, rozeznávání zvířátek, matematické příklady...
  • Děti pasovala paní královna, ale děti si musely pasování nejdříve zasloužit. Musely třeba královnu vzbudit tím, že přečetly nějaká slova.
  • Po slavnostním pasování opravdovým mečem děti získaly průkazku do knihovny a směly si půjčit svou první knihu.

Celé akce byla přítomna i reportérka týdeníku Hutník, a tak si můžete o našem pasování přečíst v internetovém vydání tydeníku Hutník a další středu v tisku.

Album se zobrazí kliknutím na fotografii.

 

cimg3018.jpg

 

 

 

NAŠE VÝUKA GENETICKÉ METODY ČTENÍ:

 

  OSTATNÍ: